V malochovu na Českobudějovicku se prokázala ptačí chřipka

V malochovu drůbeže v obci Trpnouze na Českobudějovicku se prokázala ptačí chřipka H5N1. Přes víkend zahynulo chovateli sedm slepic a šest perliček. Zbylých zhruba dvacet zvířat veterináři utratí. Je to letošní dvanácté ohnisko ptačí chřipky v zemi. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer.

Ohnisko je v malochovu ve vesnici Trpnouze, která je částí obce Hranice. "Chovatel nahlásil o uplynulém víkendu úhyn sedmi slepic a šesti perliček na svém hospodářství. V chovu se dále nachází 18 slepic a tři kachny, takzvaní indičtí běžci. U některých slepic byly příznaky onemocnění," uvedl Majer. Státní veterinární ústav Praha potvrdil u zvířat výskyt ptačí chřipky H5N1. Kolem ohniska vymezili veterináři ochranná pásma a zavedli mimořádná opatření. Státní veterinární správa zakázala kvůli šíření ptačí chřipky od loňského 14. prosince v Česku venkovní chov drůbeže.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down