V Moravskoslezském kraji veterináři polské hovězí našli jednou

Veterináři v Moravskoslezském kraji během prvních dvou dnů kontrol kvůli kauze závadného polského masa prověřili náklad víc než 160 vozů. V jednom případě narazili na hovězí maso z Polska. Kontroloři odebrali vzorky a na výsledky rozborů ještě čekají. Uvedl to ředitel ostravské krajské veterinární správy Severin Kaděrka.

Krajská veterinární správa do kontrol nasadila 12 lidí. Společně s policisty i celníky působili na celém úseku hranice s Polskem, tedy na Bruntálsku, Karvinsku a Opavsku.
"Celkem jsme zastavili 161 automobilů. Tři desítky z nich převážely potraviny živočišného původu. Jen jednou se ale jednalo o polské hovězí maso," řekl Kaděrka.
V souvislosti s kauzou polského hovězího masa už v Moravskoslezském kraji pracovníci krajské veterinární správy na různých místech odebrali 11 vzorků masa. "Devět výsledků rozborů už máme k dispozici. Podle nich bylo maso ve všech případech vyhovující," doplnil ředitel. Dodal, že na kontrolu původu hovězího masa se nyní kontroloři zaměřují i na tržnicích či v restauracích.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down