V Nizozemsku bylo vybito třicet tisíc kuřat kvůli ptačí chřipce

Na 30 000 kuřat bylo vybito na jedné z farem na východě Nizozemska, kde veterináři zjistili výskyt ptačí chřipky. Uvedla to nizozemská vláda. Přesný kmen chřipky ještě není známý. Úřady ale předpokládají, že půjde o mírnější formu viru a nikoli o vysoce patogenní kmen, který loni decimoval nizozemské farmy a kvůli němuž byly vybity stovky tisíc kusů drůbeže.

V okruhu jednoho kilometru od postižené farmy, která se nachází u města Barneveld, vyhlásila vláda zákaz přepravy drůbeže. Ve zmíněné oblasti leží sedmnáct dalších farem. Vzhledem k jejich těsné blízkosti by se nemoc šířila rychle.

Nizozemsko je jedním z největších zemědělských producentů na světě a druhým největším vývozcem zemědělských produktů. Škodu, kterou loni způsobila ptačí chřipka, odhadli experti na nejméně 100 milionů eur (asi 2,7 miliardy korun).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down