V příštím týdnu začne veletrh potravin a potravinářských technologií Salima

Na brněnském výstavišti začne příští týden veletrh potravin a potravinářských technologií Salima a další doprovodné akce. Podle organizátorů o něj mají vystavovatelé větší zájem než před dvěma lety, kdy se konal naposledy. Přijedou vystavovatelé z 36 zemí a počet vystavujících firem je o pět procent vyšší než naposledy, téměř 800. Poprvé přijedou například Bulhaři a také vystavovatelé z Kambodži. Uvedla to dnes na tiskové konferenci ředitelka Salimy Věra Menšíková.

Novinkou veletrhu je Festival minipivovarů, který zažívají neutichající boom a neustále se rozšiřující počet těchto drobných podniků. Podobný festival tohoto rozsahu se konal zatím jen v Praze. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat více než 100 druhů piv od 35 pivovarů. Některé připraví speciály pouze pro veletrh, řekla Menšíková. Pivo bude možné ochutnávat po celou dobu konání veletrhu, tedy od středy až do soboty v pavilonu A2.

Zatímco v dřívějších letech býval veletrh, který se koná jednou za dva roky, více prezentací potravin, nyní se stal spíše přehlídkou technologií pro potravinářský průmysl. Takových vystavovatelů bude zhruba 65 procent, řekl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Jednou z akcí na výstavišti je právě i specializovaný veletrh Embaxprint. Představují se na něm firmy, které vyrábí obalové materiály pro potraviny a tiskové technologie, které se využívají při potisku obalů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down