V rámci Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

Čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se dnes konal na osmi místech v zemi. Na akci Lesů České republiky dorazilo v Čechách i na Moravě 5200 lidí, kteří vysadili 29 tisíc stromků, především buků, dubů, lip, jedlí a smrků. Sdělila to tisková mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Pracovní i poznávací byl program, který se na každé z osmi lokalit mírně lišil. Na pasece ve středočeské Vráži s rodinou vysadil desítky stromků ministr zemědělství Marek Výborný. „Dnes to ale zdaleka nebylo jen o sázení stromků. Dostali jsme skvělou příležitost poznat práci lesníků a lidí, kteří v lesích pracují a starají se o ně. Zejména těm chci poděkovat,“ řekl. 

Lidé si mohli prohlédnout i lesní techniku

Kromě zalesňování, tedy pracovní části dne, byli na většině míst profesionální dřevorubci, lidé si prohlédli lesní techniku a vyzkoušeli si i přibližování dříví s tažným koněm. Děti poznávaly stopy zvěře, s rodiči zkusily střelbu ze vzduchovky nebo laserové pistole. Klub českých turistů potěšil svými hrami i tipy na výlety, záchranáři programem, který pobavil, poučil a zaujal  každého včetně lesníků. Na středočeské Vráži vzbudil nejednou potlesk. Někteří účastníci si zkusili změřit kmeny nebo hodit sekerou, mnozí ochutnali zvěřinu. Slyšet bylo i lesnické troubení. „Lidé přicházeli už hodinu před začátkem a všude se přirozeně zapojovali do práce a zajímali o všechno, co děláme, a to je s dobrým pocitem z povedeného dne asi to nejdůležitější,“ dodal generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

Akce se poprvé konala v roce 2019, následující ročník podnik kvůli covidu zrušil. Loňských 6,5 tisíce návštěvníků vysadilo na 13 místech v zemi 34 tisíc sazenic.*

Návštěvníci Dne za obnovu lesa mohli vidět i ukázky práce lesní techniky

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down