Vánoční stromky Pražanů poputují do kompostáren a spalovny

Vánoční stromky, které Pražané odloží u popelnic, odvezou popeláři do kompostáren, případně malešické spalovny. Dříve si je podle mluvčího Pražských služeb Radima Many přebíral zpracovatel dřeva, uvedl. Suché vánoční stromky budou popeláři odvážet v lednu i únoru. Počítají, že jich svezou přibližně stejně jako v předchozích letech, tedy zhruba 300 000.

Situace ohledně svozu vánočních stromků je podle Many několik let stejná. Nejvíc se lidé začnou stromků zbavovat po Třech králích, uvedl. Lidé, kteří mají veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, je mohou volně odložit u nich. V ostatních případech je třeba stromky odnést ke kontejnerům na tříděný odpad. "Lidé by měli stromky vyhazovat nejlépe den před odvozem komunálního odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouho dobu," doplnil Mana.
Oproti minulým letům stromky nepřevezme zpracovatel dřeva, ale většinu jich popeláři odvezou do pražských kompostáren. "Část znečištěných nebo nedostatečně odstrojených stromků může poputovat společně se směsným odpadem k energetickému využití do ZEVO Malešice," uvedl dále Mana.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down