Vánočních stromků k prodeji je letos v Brně o trochu více

Vánoční stromky v Brně a okolí už jdou na odbyt. Lidé je pořídí v centru města, před obchodními středisky i v lesních správách. Prodejci počet stromků proti minulým letům mírně zvýšili. Ceny zůstaly zhruba stejné, vyplývá z odpovědí oslovených prodejců.

Zhruba o 20 procent více stromků než loni nabídnou Lesy města Brna. Důvodem je zkušenost z loňského roku, kdy měli lidé velký zájem o nákup přímo na lesních správách nebo střediscích. "V minulém týdnu jsme stromky hlavně naváželi na jednotlivá prodejní místa a pomalu jsme začali prodávat. Hlavní nápor očekáváme tento a příští týden," řekla za městské lesy Monika Neshybová.
Její předpoklad se potvrdil například na Lesní správě Brno. "Od rána máme frmol. Na odbyt jdou hlavně jedle, metr a půl až dva metry," poznamenal dnes na místě prodejce.
Stejně jako loni městská firma nabízí smrk lesní, pichlavý a omoriku, dále jedli kavkazskou, bělokorou a obrovskou a borovici černou i lesní. Ceny jsou stejné. Nejdražší je jedle, kterou lidé do výšky jednoho metru pořídí za 500 korun, nejlevnější borovici za 240 korun. Zájemci si mohou koupit i stromek v květináči, za který zaplatí od 125 do 790 korun. "Doufáme, že si někteří lidé raději zajdou vybrat stromek na lesní správy nebo do lesních školek, kde se vyhnou zácpám a množství lidí," řekla Neshybová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down