Ve Valticích se otevře expozice Salon vín

Salon vín České republiky představí ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku od 4. února do poloviny prosince stovku nejlepších moravských a českých vín pro rok 2017, oceněných Zlatou medailí Salonu vín. Jde o vína, která uspěla v konkurenci 2020 tuzemských vín od 157 vinařů a vinařských firem. Informovala o tom Dominika Uhrová ze společnosti Omnimedia.

V poměrovém zastoupení bylo do kolekce vybráno 80 vín bílých, z čehož 63 bylo suchých a polosuchých,  deset polosladkých a sedm sladkých bílých vín. Červených vín je zastoupeno 17. Kolekci doplňuje jedno růžové a dvě vína šumivá.

Nejvíce zastoupenou vinařskou oblastí je s ohledem na výměru vinic podoblast mikulovská s 27, dále velkopavlovická s 31, slovácká s 22 a znojemská s 16 víny. Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupena třemi víny z mělnické vinařské podoblasti. Jeden je uveden bez stanovené podoblasti.

Nejúspěšnějšími bílými odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský s 14 zastoupeními, Rulandské bílé s 12 a Veltlínské zelené s 11 zastoupeními. Z červených se nejvíce umístilo Rulandské modré (4),  Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe (3). Celkově je ve finální stovce zastoupeno 24 odrůd révy vinné, což jen dokládá odrůdovou bohatost našeho vinařství a schopnost vinařů z tolika odrůd vyrobit prvotřídní vína.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down