21.09.2020 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Valticích soutěžily týmy milovníků vína ve sběru hroznů

Ve vinohradu Knížecí vyhlídka u Valtic na Břeclavsku se v sobotu soutěžilo ve sběru hroznů, konal se v pořadí čtrnáctý ročník mistrovství světa v této aktivitě. Zapojilo se do něj 150 lidí rozčleněných do šesti týmů. Vítězný tým nasbíral za 25 minut přes tunu hroznů. Řekl to ředitel pořadatelské společnosti Chateau Valtice David Šťastný.

"Každý tým si losuje, který řádek na vinici bude sbírat a každý tým má svého komisaře a zapisovatele, který dohlíží na pravidla, aby vše proběhlo hladce a v duchu ´fair play´," uvedl Šťastný. Doplnil, že se opět sbírala odrůda Rulandské bílé, ve vinařství ji považují za jednu z nejlepších odrůd, které se na Moravě daří.

Soutěžilo šest týmů, v každém bylo 25 závodníků z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska, Ukrajiny a Ruska. "Sbíralo se v obrovském tempu a velkým nasazením tentokrát 25 minut. Vítězný tým, s názvem Valtický sylván, který měl ve svých řadách skupinu oblečenou do pionýrských stejnokrojů, nasbíral neuvěřitelných 1107,5 kilogramu, to znamená, že téměř 1,8 kilogramu za minutu nasbíral každý závodník," uvedl Šťastný.

Mistrovství světa obvykle doprovází i soutěž o největší plíce, tedy tahání třílitrovým koštýřem. Ta ale byla letos kvůli šíření koronaviru preventivně zrušena. Jubilejní 15. ročník akce je v plánu 18. září 2021.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down