18.04.2016 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Valticích vyhrála šampiona společnost Sing Wine

Šampionem 49. ročníku Valtických vinných trhů je mezi bílými víny Irsai Oliver, jakostní odrůdové víno ročník 2015 od společnosti Sing Wine z Velkých Bílovic. Mezi červenými letos kralovala odrůda Zweigeltrebe, výběr z hroznů 2015 Rodinného vinařství Janoušek z Rakvic. Nejlepší zahraniční víno měl ve Valticích Alfred Amon z rakouského Poysdorfu. Ocenění získal za Ryzlink rýnský, jakostní víno 2015. Uvedl to organizátor soutěže Jan Otáhal. Šampiony vybírali v pátek ve Valticích profesionální degustátoři.

Vinařská veřejnost na rozdíl od profesionálních odborníků vybrala Alibernet pozdní sběr 2015 od Stanislava Konečného z Čejkovic. "Jsem rád, že vyhrávají mladá vína ročníku 2015. Soutěž děláme proto, abychom ukázali, jak mladá vína vypadají předtím, než půjdou na trh," uvedl Otáhal.

Na letošní ročník přihlásilo svá vína 116 vinařů a vinařství především z Moravy, Slovenska a Rakouska. V soutěži bylo 727 vzorků vín. Lidé je budou moci ochutnat na výstavě 13. a 14. května na zámku ve Valticích.

Valtické vinné trhy patří k největším vinařským akcím v zemi. Pravidelně na ně chodí přes 5000 návštěvníků. Loni se stala šampionem mezi bílými víny Pálava, výběr z hroznů, ročník 2013 z Rodinného vinařství Pavel Binder z Rakvic. Mezi červenými uspěla Kometa cuvée červené, jakostní známkové víno ročníku 2012 od společnosti Patria Kobylí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down