Vejce v letácích letos zdražila o čtyři haléře na 2,26 Kč za kus

Průměrná cena vejce ve slevových letácích obchodních řetězců letos meziročně stoupla o čtyři haléře, kus se prodává za 2,26 koruny. Sdělili to zástupci společnosti Česká distribuční, která je největším distributorem letáků v ČR.

"Oproti předchozímu roku vzrostla cena za jedno vajíčko v akčním letáku jen nepatrně v řádu několika haléřů. Jde tedy vidět, že se obchodníci snaží cenu této základní potraviny, tradičně spojené s Velikonocemi, držet nízko, což napomáhá zákazníkům, kteří tak mohou v těžší ekonomické situaci ušetřit i během svátků," uvedl ředitel firmy Petr Sikora. Průměrná sleva na vaječné produkty činí v letácích 31 procent, o pět procentních bodů méně než loni.
Méně často jsou letos ve slevě vejce bílé barvy, v letácích se letos objevila jedna nabídka. "V nabídkách některých řetězců lze pak najít i již uvařená a nabarvená velikonoční vajíčka, jejichž průměrná cena je 5,82 Kč za kus a ve všech případech se prodávají v balení po šesti kusech. V nabídkách se kromě slepičích objevují i křepelčí vajíčka, ta stojí v průměru 2,74 Kč za kus a prodávají se v balení po 12 kusech," dodala firma.
V posledních letech stála vejce nejvíce předloni, kdy i přes slevu vyšla podle ceny v letácích v průměru na 3,07 Kč za kus.
Předloni podle dat Českého statistického úřadu snědl každý Čech v průměru 261 vajec, meziročně o 0,7 procenta méně. "Do této statistiky je ovšem potřeba započítat i všechna vejce, které se používají v pekárenství nebo při výrobě produktů jako je majonéza. Největší spotřeba na osobu byla podle statistik v roce 1990, kdy dosáhla 340 ks vajec na osobu," dodala již dříve Českomoravská drůbežářská unie.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down