Veletrh Techagro má být letos rekordní

Pořadatelé brněnských veletrhů zemědělské techniky Techagro očekávají letos rekordní ročník, který předčí i ten před dvěma lety. Přihlásili se vystavovatelé asi z dvaceti zemí a jejich expozice obsadí rekordní plochu zhruba 83 tisíc metrů čtverečních, informoval dnes na tiskové konferenci v Praze ředitel veletrhu Jan Kuběna. Veletrh, který se konal poprvé před 20 lety, začíná v neděli 30. března a potrvá do 3. dubna. Souběžně s veletrhem Techagro se uskuteční lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina, veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa a veterinární veletrh Animal Vetex. Zatímco před dvěma lety přijelo zhruba 420 firem, letos jich bude o 300 víc.

"Zemědělská technika zabere téměř celý areál brněnského výstaviště. V pavilonu H a na přilehlých volných plochách se budou vystavovat hospodářská zvířata, pavilon Z bude patřit lesní technice, myslivcům a výrobě a zpracování biomasy. Letos jsme vystavovatelům prodali i plochy, na kterých byli návštěvníci v minulých letech zvyklí vídat doprovodný program," uvedl.
Vedle expozic zemědělské techniky, kde budou vystavovat domácí výrobci Zetor či ZDT Nové Veselí nebo zahraniční John Deere, mohou návštěvníci sledovat stroje v činnosti. Živé expozice lidé uvidí na veletrhu Animal Vetex. Letos bude v Brně 22 plemen masného skotu, také 150 ovcí a koz. Jako v předchozích letech se uskuteční ukázky stříhání ovcí a zpracování ovčí vlny.
Veletrhy jsou otevřené každý den od 9:00 do 18:00, vstupenka stojí 160 korun, rodinné vstupné lze pořídit za 200 korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down