03.04.2018 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh Techagro představí nejnovější technologie pro rostlinnou výrobu

Přehlídku nejnovějších technologií a strojů pro rostlinnou výrobu nabízí až do 12. dubna brněnský veletrh Techagro, který je podle ředitele veletrhu Techagro Jana Kuběny spolu s odbornými výstavami Silva Regina a Biomasa třetím největším evropským veletrhem tohoto zaměření. Celková plocha veletrhu bude 200 tisíc metrů čtverečních a čistá výstavní plocha 81 tisíc metrů čtverečních. Na akci se představí zhruba 700 firem ze 37 zemí. Každoročně veletrhy navštíví kolem 110 tisíc lidí, podobné množství očekávají organizátoři i letos.

Firmy v Brně vesměs představí nové technologie. Podle mluvčího veletrhů Jiřího Palupy například společnost Merimex předvede nový způsob ovládání lesního hydraulického jeřábu, který řidič ovládá z pracovní kabiny vozidla pomocí 3D technologie, nemusí se tak pohybovat v místech, kde se klády nakládají. Výrobce postřikovačů Agrio zase nabídne systém, který sbírá meteorologická data, na jejichž základě stroje dávkují přípravky na ochranu rostlin a další chemikálie. Porost pak měří podle odrazu záření, navíc analyzuje předchozí úrody. Jak uvedl sekretář sekretariátu Asociace zemědělské a lesnické techniky Dušan Benža, zemědělci nyní stojí před dalším technologickým boomem. Předchozí milník podle něj byl v polovině 90. let minulého století, kdy se uvolnily informace ze systému GPS pro civilní účely. Tehdy se začaly mimo jiné vyrábět postřikovače, které dávkují množství chemikálií podle minulých výnosů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down