Veterináři našli v dodávce na Mostecku maso bez chlazení

Veterináři dohromady s celníky odhalili v dodávce poblíž obce Havraň na Mostecku převoz 750 kilogramů masa a masných výrobků v nevhodných podmínkách a teplotách. Informoval o tom zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Přepravci hrozí nyní ve správním řízení až desetimilionová pokuta, dodal. V naprosté většině případů ukládá SVS ale pokutu řádově nižší. Veterináři o záchytech potravin spolu s celníky informují v poslední době často.

"Konkrétně se jednalo o 37,5 litru čerstvé krve, 40,5 kg vepřových kostí, 38,5 kg neočištěných vepřových střev, 37,5 kg vepřových nožiček, 17,5 kg vepřových žeber, 135 kg neoznačeného vepřového masa bez kosti, 88,5 kg neoznačených tepelně opracovaných masných výrobků, 11 kg masových závitků bez označení a 346,5 kg neoznačených masných výrobků," sdělil Majer. Dodávka byla bez chlazení, přepravce ani neměl registraci pro přepravu potravin živočišného původu. Veterináři potraviny znehodnotili barvou a nařídili jejich odstranění v asanačním podniku.V poslední době se případů dodávek s masem bez chlazení vyskytlo několik. Například ve vozidle jedoucím z Prahy po dálnici D8 našli v únoru skoro půl tuny mražené drůbeže a mořských plodů, dodávka ale neměla mrazicí zařízení. Řidič také neměl k potravinám nutné doklady. Přepravci tak hrozí až milionová pokuta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down