Veterináři nechali stáhnout konzervy sardinek

Státní veterinární správa (SVS) nechala stáhnout z prodeje konzervy sardinek ve vlastní šťávě od společnosti Hamé. Obsahovaly totiž zvýšené množství kadmia. Uvedl to mluvčí veterinární správy Petr Pejchal. Část zboží se již prodala. Při jeho konzumaci nehrozí akutní otrava, dlouhodobá konzumace může poškodit ledviny či kosti.

"Přestože se zmíněný výrobek již v tržní síti nenachází, zákazníci si jej mohli zakoupit ještě před stažením," uvedl Pejchal. "Vzhledem k dlouhé době minimální trvanlivosti se výrobek může nacházet v zásobách konečných spotřebitelů," dodal. Při dlouhodobé konzumaci, kdy se postupně do těla dostává malé množství látky, může dojít k chronické otravě a v jejím důsledku k poškození ledvin či kostí. Mluvčí upřesnil, že se jedná o dva výrobky: sardinky ve vlastní šťávě Hamé Ocean, šarže LSSNJ 294Q1/TH NO. 2036 s datem minimální trvanlivosti 29. dubna 2017. Distribuováno bylo 5264 kusů, staženo 2368 kusů. Druhým stahovaným produktem jsou sardinky ve vlastní šťávě Dle Gusta, šarže LSSNJ 244Q1/TH NO. 2036, datum minimální trvanlivosti 24. dubna 2017. Do distribuce šlo 54 908 kusů, staženo bylo 13 758 kusů. První výrobek byl podle Pejchala distribuován do řetězce Tesco a dalších menších maloobchodů. Druhý do 25 maloobchodních prodejen po celé republice. Veterináři doporučují, aby spotřebitelé, kteří konzervy koupili, vrátili výrobky v místě nákupu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down