Veterináři neodbavují živá zvířata přes náchodský přechod

Veterináři přestali odbavovat zásilky živých zvířat do Polska přes hraniční přechod Náchod. Tvoří se tam dlouhé kolony, mohly by tam nastat problémy s pohodou zvířat, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Vozy stojí od hranic až téměř k Hradci Králové.

"Organizátor přepravy by měl plánovat cestu přes jiný hraniční přechod poté, co prověří, jaká je tam situace s ohledem na možné zdržení při čekání na kontrolu a zda je reálné dodržení požadavků na pohodu zvířat. Dále doporučujeme sledovat stránky ministerstva dopravy a ministerstva vnitra a aktuální dopravní zpravodajství," uvedl Vorlíček.
Kolony se před hraničním přechodem Náchod začaly tvořit v pondělí ráno, kdy Poláci zahájili kvůli epidemii COVID-19 důkladné kontroly lidí vstupujících do země. Přechod v Náchodě byl od pondělí do dneška jediným v Královéhradeckém kraji, kde šlo překročit česko-polskou hranici.
Dnes byl otevřen další hraniční přechod Královec – Lubawka. Na silnici k přechodu na české straně je však vjezd povolen pouze vozidlům do devíti tun, takže kolonám kamionů před Náchodem otevření přechodu v Královci neuleví. Přechod však mohou využívat polští pendleři, kteří jezdí na Trutnovsko za prací. Dosud museli pendleři přes přechod v Náchodě.
O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Také Polsko zakázalo vstup cizinců do země. Pro vydané restrikce existují výjimky, například pro pendlery, tedy lidí jezdící přes hranice za prací.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down