Veterináři prošetřují Maso uzeniny Polička kvůli možnému klamání spotřebitele

Veterináři prošetřují firmu Maso uzeniny Polička kvůli možnému klamání spotřebitele. Za Státní veterinární správu (SVS) to sdělik Petr Majer. Maso z Polska, které kvůli antibiotikům přikázali v minulém týdnu stáhnout z řetězce Lidl, bylo označené jako z Německa. Je to vidět i na fotografiích, které zveřejnili na svém webu. Podle firmy bylo mleté vepřové vyrobeno z německého masa s menším množstvím masa z Polska. To se do jídla dostalo kvůli ojedinělému pochybení jednotlivce bez úmyslu klamat spotřebitele, dodala společnost.

"Legislativa ukládá výrobcům povinnost pravdivě uvádět zemi původu u čerstvého vepřového masa, včetně masa mletého. Uvedení země původu Německo (chov a porážka) na balení výše zmíněného produktu, je v současné době v dalším šetření SVS, a to s ohledem na možné klamání spotřebitele," uvedl Majer.
Podle zástupců společnosti z Poličky šlo o pochybení jednotlivce. "Přijali jsme okamžitě nápravná opatření a proti polskému dodavateli suroviny zahájili právní kroky s okamžitým ukončením spolupráce. Vedení společnosti MU Polička chce zdůraznit, že za danou situaci nenese žádnou zodpovědnost společnost Lidl. Této společnosti nedodáváme polské maso," sdělilo vedení Maso uzeniny Polička.
Veterináři nařídili v minulém týdnu Lidlu stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit v prodejně, kde ho zakoupili, uvedl už dříve Majer. Podle Lidlu nese odpovědnost za uvedenou situaci výhradně dodavatel z Poličky, od kterého nemá řetězec sjednané dodávky masa z Polska.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down