Veterináři uložili půlmilionovou pokutu

Za vážné závady v provozovnách ve Zlínském kraji uložili veterináři společnosti Masoprodej z Horní Lidče na Vsetínsku pokutu 500 000 korun. V letošním roce jde dosud o nejvyšší pravomocnou pokutu, kterou Krajská veterinární správa (KVS) pro Zlínský kraj kontrolovanému subjektu uložila. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Vyjádření pokutované společnosti, která podle veterinářů dlouhodobě hrubě zanedbávala hygienické postupy a v jedné z prodejen měla i šváby.

Veterinární inspektoři u firmy od loňského září do prosince postupně ve čtyřech provozovnách zjistili devět různých přestupků. "Nejzávažnější závadou byl výskyt různých vývojových stadií hmyzu z řádu švábi v prodejně. V prodejně byl v důsledku dlouhodobého zanedbávání hygieny také velký nepořádek a vyskytovaly se zde plísně. Na základě tohoto zjištění zakázala KVS provozovateli uvádění potravin do oběhu až do doby odstranění závad. Sám provozovatel následně však přistoupil k definitivnímu uzavření prodejny," uvedl Vorlíček.
Závady podle něj veterináři následně zjistili i v dalších provozech, které patřící stejnému subjektu. "Jednalo se o hrubé porušení hygieny, sledovatelnosti a značení potravin či uvádění prošlých nebo kazících se potravin do oběhu," doplnil mluvčí.
Společnosti veterinární správa ve spojeném řízení uložila půlmilionovou pokutu, která je od 28. června pravomocná. "Jsem přesvědčen, že státní veterinární dozor v tomto případě velice dobře zafungoval a zejména výškou uložené pokuty odradil provozovatele od dalšího protiprávního jednání," uvedl ředitel KVS pro Zlínský kraj Michal Kamarád.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down