09.04.2019 | 12:04
Autor:
Kategorie:

Českým pivovarům se na exportních trzích daří

Export českého piva do zahraničí meziročně vzrostl o 11,8 procenta. Z hlediska objemu mu jako každoročně dominoval vývoz do zemí Evropské unie s meziročním nárůstem o deset procent. Skvělý výsledek loni zaznamenal i export mimo EU, který posílil dokonce o 20 procent a dosáhl tak téměř čtvrtiny celkového vývozu. Uvedla to výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

„Celkem jsme do zahraničí vloni vyvezli 5,2 milionu hektolitrů piva, což je historicky první překonání pětimilionové hranice. Od roku 2010 vzrostl export českého piva o 43 procent,“ komentuje rekordní vývozní statistiku Ferencová,

Za hranicemi byli našimi nejsilnějšími partnery i v loňském roce naši sousedé ze Slovenska
a Německa, kam rostl export českého piva o 14 procent, resp. o devět procent Do obou zemí jsme vyvezli více než jeden milion hektolitrů českého piva. Téměř šedesátiprocentní nárůst zaznamenal export do Maďarska. Exportu mimo země EU vévodí Rusko, kam se vloni oproti roku 2017 vyvezlo o 54 procent piva více, konkrétně 375 tisíc hektolitrů.

Import piva ze zahraničí vzrostl meziročně téměř o pětinu (18,3 %) na 395 tisíc hektolitrů a činil necelá 2,5 procenta z celkové spotřeby v tuzemsku. Vévodí mu tradičně pivo z Polska následované pivem z Maďarska a z Belgie. Mezi importéry ze zemí mimo EU dominuje Mexiko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down