20.04.2018 | 11:04
Autor:
Kategorie:

Desítka manažerů čtvrtstoletí

V soutěži Manažer roku se v uplynulých 24 ročnících dostalo do cílové rovinky 1487 finalistů, vyhlášeno bylo 59 Manažerů a Manažerek roku. Právě z nich při příležitosti jubilejních 25 let této prestižní soutěže Národní komise České manažerské asociace vybrala na základě hlasování desítku nejlepších manažerů čtvrtstoletí, kteří byli za přítomnosti členů vlády i významných manažerských osobností oceněni ve Španělském sále Pražského hradu. Zahraničním hostem byl prezident Evropské asociace manažerů Ludger Ramme.

V rámci slavnostního večera, který se konal i ke stému výročí vzniku Československa, se přítomní ohlédli za historií soutěže a za okamžiky, které ukázaly špičkové manažerské osobnosti, jež se zasloužily o rozvoj byznysu a společnosti v ČR. „Soutěž soustavně 25 let vyhledává nejlepší příklady řídící praxe v byznysu, ale i mimo něj. Přispívá k motivaci následovníků manažerů a pomáhá s přenosem poznatků a zkušeností těch nejlepších,“ uvedl prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka s tím, že dlouhodobě oceňují mimořádné manažerské osobnosti. Řada z nich vybudovala byznys na zelené louce, mnozí zachránili a dokázali úspěšně vést i velké podniky. „Dnes oceňovaná generace manažerů je nositelem bezprecedentní transformace české ekonomiky z plánované na tržní,“ uvedl Kafka. Podle něj za 25 let soutěž Manažer roku ocenila téměř 1500 finalistů. „To je další důkaz, že máme dost schopných manažerů a podnikatelů. Je však třeba pokračovat v hledání příkladů nejlepší praxe, pokud se celkově chceme přibližovat nejlepším. Růstu české ekonomiky bohužel v posledních letech chybí kvalita,“ dodal Kafka. Mezi desítkou manažeru čtvrtstoletí, které ocenila Národní komise ČMA za dlouhodobý manažerský výkon byl i předseda představenstva společnosti Agrostroj Pelhřimov Lubomír Stoklásek, který v roce 1997 koupil upadající firmu Agrostroj Pelhřimov s vizí její záchrany a rozvoje. V současnosti firmu nejen vlastní, ale i úspěšně řídí. Z firmy před likvidací vytvořil prosperující podnik s více než desetinásobnými tržbami a vysokou mezinárodní konkurenceschopností, která umožňuje prakticky veškerou produkci exportovat. Stokláskův podnik patří nyní mezi největší výrobce dílů pro světové značky kamionů, zemědělských či užitkových vozidel. Zdvojnásobení počtu zaměstnanců a více než zdesetinásobení obratu se opírá o obrovský růst produktivity práce. Soutěž Manažer roku vyhrál v roce 2011 a Podnikatelem roku byl vybrán za rok 2017. V tomtéž roce mu bylo uděleno státní vyznamenání Za zásluhy. Ocenění ve zvláštních kategoriích, kdy komise vybírala z laureátů TOP 10 dosavadních ročníků Manažera roku, si v kategorii Zemědělství odnesl předseda představenstva Zemědělského družstva Krásná Hora Jiří Zelenka a v kategorii Regionální rozvoj předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down