26.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:

Na provoz potravinových bank pravidelně přispívá Ministerstvo zemědělství

Lidé, kteří chtěli darovat potraviny a drogistické zboží potřebným, mohli v sobotu 24. dubna nakupovat ve více než 800 obchodech v České republice. Jarního kola Sbírky potravin se účastnily také tři e-shopy. Podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové je v bankách stálý nedostatek konzerv a těstovin. Vhodným dary jsou i olej, luštěniny, rýže, dětská výživa či základní drogerie. Toto zboží se také nejčastěji objevovalo mezi dary nakoupenými v pražské prodejně Billa na Budějovické, kam přišel nakoupit i ministr zemědělství Miroslav Toman.

Podle dobrovolnice Veroniky Hákové, která pomáhala v pražské Bille na Budějovické, byl v úvodu akce zájem o něco slabší oproti dobám mimo pandemii. V krabicích s převzatým zbožím byly především oleje, mléka či balení toaletních papírů. Za necelé dvě hodiny tam lidé naplnili potravinami a drogerií 15 beden od banánů. Zboží v obchodech přebírali dobrovolníci v zelených zástěrách s logem akce. Ministr Toman řekl, že této akce se účastní pravidelně. Připomněl, že Ministerstvo zemědělství potravinovým bankám pravidelně přispívá na provoz řádově osmdesáti až sto miliony korun. "V letošním roce tam máme zatím 65 (milionů)," sdělil. Podle schváleného rozpočtu by banky letos měly dostat celkem 83 milionů korun.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down