06.02.2020 | 12:02
Autor:
Kategorie:

Moderní prodej s vlastní výrobou potravin

Společnost Globus ve svém novém formátu obchodu nabízí přibližně tři tisíce položek zboží. Do pražského pankráckého Freshe přenesla i své vlastní výroby. Zákazníci uvidí, jak cukrářky dělají zákusky i jak se peče od základu čerstvé pečivo. Velký výběr poskytne i řeznictví, kde si mohou zákazníci nechat připravit porce masa podle vlastní potřeby. Suroviny přitom pocházejí převážně z České republiky. Uvedl to vedoucí nových formátů společnosti Globus Ivan Blažek s tím, že provoz nové prodejny zajišťuje asi 60 pracovníků.

Hlavní prostor nového Globusu Fresh tvoří obsluhovaná restaurace, která nabídne snídaně, obědy i večeře. Vedle restaurace je umístěna bufetová zóna a kavárna. „Restaurace a kavárna nabízí ekologické řešení obalů pro odnos jídel a nápojů, tzv. zálohovaný systém ´otoč kelímek´ a ´otoč misku´. Zákazníci se v prostoru mohou svobodně pohybovat mezi restaurací, čerstvými pulty, bary i prodejnou, které tvoří jednu platební zónu. Plynulost provozu zajišťují online objednávky na pultech i samoobslužné pokladny pro závěrečné placení, podotkl.
Kromě gastronomie a pultů s čerstvými výrobky nabízí Fresh i menší samoobslužnou prodejnu s velkým výběrem alternativních potravin ze sekce Zdravý svět, nechybí ani základní drogistické zboží. Prostor je propojen do jedné platební zóny. Zákazník projde prostor s interní Fresh kartou, na kterou obsluha načte v průběhu návštěvy konzumaci a zakoupené zboží na pultech, sortiment z prodejny pak naskenuje na samoobslužných pokladnách. K dispozici jsou zákazníkům také klasické pokladny s obsluhou. Platba bude vždy jen jedna finální. „Globus Fresh je i po stránce IT systémů pro nás jiným vývojovým stupněm, pro který bylo třeba najít úplně nová řešení,“ řekl.
Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již páté generace rodiny Bruchů – Thomas Bruch.  Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s. r. o. První český hypermarket byl v listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů, které disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii Prodejce potravin, Česká potravina nebo Zlatý klas.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down