05.02.2020 | 09:02
Autor:
Kategorie:

O české pivo je v Rusku velký zájem

Ruská republika má výrazný zájem o české pivo. V roce 2018 se jeho export z České republiky do této země meziročně zvýšil o 55 procent a činil přes 375 tisíc hektolitrů. Předběžné statistiky za prvních devět měsíců roku 2019 ukazují, že export piva i v letošním roce dosáhne podobně vysokých hodnot. Informovala o tom zemědělská diplomatka Nikola Hrušková.

O oblibě českého piva svědčí i zájem obyvatel Moskvy o druhý ročník festivalu českého piva, který se konal nedávno ve 13 restauracích a barech v tomto hlavním městě. Marketingový projekt „Pěnivé Česko“ zorganizoval Zastupitelský úřad ČR v Ruské federaci (zemědělská diplomatka) ve spolupráci s ruskou agenturou Amaracom a financována byla Ministerstvem zemědělství České republiky. Festival měl za cíl prezentovat Českou republiku a hlavně tradici vaření českého piva: konkrétně bylo v rámci akce představeno celkem 13 značek českých, především menších a středních pivovarů. V rámci tohoto ročníku byl prostor věnován především středním a menším pivovarům a mezi nabízenými pivy a pivovary byly Pardubický Porter, Černovar, Ferdinand, Primátor, Bakalář, Pražačka, Gambrinus, Budějovický Budvar, Litovel, Novopacké pivo, Antoš, Falkenštejn a Kynšperský pivovar. Návštěvníci restaurací měli během festivalového týdne možnost seznámit se zajímavostmi o České republice, tradicí vaření piva v Čechách a účastnit se soutěží o věcné ceny. Na slavnostním závěrečném večeru vystoupil mimo jiných i náměstek ministra zemědělství ČR Jiří Šír, který poukázal na to, že pivo má v českých zemích tisíciletou tradici.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down