12.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:

Sedmý ročník marketingového ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2021

Sedmý ročník marketingového ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2021 zná výsledky průzkumu zaměřeného na důvěru ve značky prodávané na území České republiky. Dotázáno bylo čtyři tisíce respondentů, kteří hodnotili přibližně sedm set značek z osmdesáti kategorií nejrůznějších oblastí, jako jsou služby, poskytovatelé energií, drogerie, potraviny a mnoho dalších. Informoval o tom na setkání s novináři Lukáš Matějka, manažer marketingové skupiny pořádající společnosti Atoz Marketing Services.

Podle Matějky program Důvěryhodné značky jako takové pandemie a společenská situace nezasáhla, naopak posílila. "Nyní je důvěra a stabilita na trhu důležitější než kdy jindy," konstatoval s tím, že čeští spotřebitelé hodnotili v nezávislém průzkumu v 80 kategoriích přes 700 značek, které jsou nominovány automaticky na základě prodejů. V každé kategorii může být nejdůvěryhodnější pouze jedna značka, což zaručuje, že oceněné značky jsou skutečné silné a důvěryhodné. „Logo Nejdůvěryhodnější značka funguje v marketingu, jelikož je v každé kategorii pro daný rok exkluzivní a zákazníkům jasně říká, co to znamená. Kategorie v programu lehce obměňujeme či přidáváme nové v návaznosti na aktuální trendy,“ sdělil Matějka. Průzkum poukázal na skutečnost, že Češi jsou velmi konzervativní. I proto opět zvolili osm „stálic“, které obhájily titul napříč všemi sedmi ročníky, jedná se o značky Kofola, Dr. Max, DM Drogerie, Pilsner Urquell, Jar, Savo, Ariel a Lidl. Vítězem kategorie „Vegetariánské a veganské produkty“ je značka GARDEN GOURMET. Tato značka zvítězila s velkým náskokem před svými konkurenty. Mají ji významně více v oblibě ženy a respondenti ze Středočeského kraje. Tuto kategorii hodnotili pouze ti, kteří se zajímají o zdravý životní styl. Letos to bylo 77 procent, což je o tři procenta více než v roce loňském – je vidět, že zájem o zdravé produkty v populaci stále postupně roste.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down