28.01.2014 | 04:01
Autor:
Kategorie:

Výbor projedná prioritně zákon o potravinách a ochraně půdy

Mezi hlavní úkoly zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR patří projednání zákona o potravinách a zákona o ochraně půdního fondu. Týdeníku Zemědělec to dnes sdělil předseda zmíněného výboru Jaroslav Faltýnek.

U zákona o ochraně půdního fondu se bude podle Faltýnka snažit sněmovní výbor najít určitou rovnováhu mezi snahou investorů investovat v České republice a mezi potřebou ochránit zemědělský půdní fond naší země.

Podle jeho slov však bude zásadní diskuse s novým ministrem zemědělství Marianem Jurečkou o nové společné zemědělské politice Evropské unie a o nastavení podmínek této politiky v České republice od roku 2015. Jde hlavně o převod finančních prostředků z prvního pilíře do druhého a o způsob podpory živočišné výroby, který je také obsažen v koaliční smlouvě. Důležitou součástí sněmovního zemědělského výboru je podle Faltýnka také diskuse s nevládními agrárními organizacemi.*

Více informací najdete v Zemědělci č. 6, který vyjde v pondělí 3. února 2013.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down