Zájem o dotace roste

Zájem zemědělců o dotace roste, GE Money Bank již eviduje desítky žádostí o investice. Tato skutečnost jasně ukazuje, že zemědělci mají stále chuť investovat do živočišné i rostlinné výroby. Uvedl to na nedávném setkání s novináři ředitel sektoru zemědělství a ekoenergie GE Money Bank Mojmír Severin a připomněl, že ke konci září se otevřelo první kolo nového Programu rozvoje venkova. V jeho rámci podporu získají zejména investice do živočišné výroby, například zemědělské stavby, silážní žlaby, minimlékárny nebo bourárny.

Českému zemědělství se nyní daří,“ konstatoval Severin. GE Money Bank jen v prvním pololetí roku 2015 poskytla úvěry na zemědělskou techniku za více než jednu miliardu korun a na zemědělskou půdu za dalších 757 milionů korun. Proti loňskému roku je celkový nárůst více než 40 procent a podobný růst očekávají i dál. „Další nárůst investic přinese i nové kolo dotačního Programu rozvoje venkova,“ doplnil. Podle něj motorem výkonu odvětví je především rostlinná výroba, ale i trendy v živočišné výrobě, i když teď je to poznamenané nízkou cenou mléka, jsou povzbudivé. „Komparativní výhodu vidíme v přítomnosti velkých zemědělských podniků. Ty nám dávají výkony v zemědělství, ale nesmíme zapomenut ani na existenci rodinných farem,“ podotkl.

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 41

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down