Vinaři z Česka získali na AWC Vienna 93 zlatých a 209 stříbrných medailí

Vinaři z Česka získali na jedné z největších světových soutěží, AWC Vienna ve Vídni, 93 zlatých a 209 stříbrných medailí. Ve srovnání s loňským rokem je sice celkový počet medailí o 20 nižší, zvýšil se ale počet zlatých medailí. Nejúspěšnějším vinařstvím z Česka byl Vinselekt Michlovský, v tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

"Vzhledem k tomu, že v soutěži převládají vína ze střední Evropy, není velkým překvapením, že mezi nejúspěšnější zde opět patřily naše tradiční odrůdy jako Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, ale neztratil se ani Müller Thurgau nebo Frankovka, které jsou pro naše klima a půdu doslova jako dělané," uvedla Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra, které účast našich vinařů organizačně zajišťuje.

Loňský úspěch

Na loňském ročníku vinaři z Česka získali 322 medailí, z toho 72 zlatých, letos to bylo z 302 medailí 93 zlatých. Nejúspěšnější vinařství Vinselekt Michlovský získalo deset zlatých a osm stříbrných medailí, vinařství Volařík sedm zlatých a dvě stříbrné.

Odborné poroty v letošním AWC Vienna hodnotily 11.376 vín od 1514 výrobců z 42 zemí. Hodnocení soutěže se koná ve VInařské škole v Klosterburgu, vyhlášení se uskuteční na konci října ve výstavním paláci vídeňské radnice. Soutěž patří k největším na světě, zlatou medaili získávají vína s vyšším hodnocením než 90 bodů ze 100.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down