Vinaři z Česka získali na německé soutěži Mundus Vini 26 zlatých medailí

Celkem 26 zlatých a 14 stříbrných medailí získali vinaři z Česka na letní části soutěže Mundus Vini v německém Neustadtu. Soutěž patří k těm přísněji hodnoceným. Zlatou medaili mohou získat jen vína, která odborníci ohodnotí nejméně 90 body z celkových 100 bodů. Nejúspěšnějším vinařstvím z České republiky se stalo B/V vinařství z Ratíškovic, které získalo 20 zlatých a osm stříbrných medailí a také titul pro nejlepší víno z České republiky v soutěži. O výsledcích informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nejlepší producent vín ČR

B/V vinařství získalo kromě medailí i titul Nejlepší producent ČR, a to díky vínu Chardonnay Reserva 2018. "Je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu," popsal nejvýše hodnocené moravské víno v soutěži enolog a sklepmistr vinařství Jiří Toman.

Po dvou zlatých medailích získala v soutěži vinařství Habánské sklepy a Vinofol, po jedné zlaté pak Vinice Hnanice a Víno Mikulov. Do letní části Mundus Vini bylo letos přihlášeno přes 4000 vín ze 36 zemí, ocenění získalo 1676 z nich. Vzorky hodnotilo 140 odborníků z celého světa. Nejvyšším oceněním soutěže je velká zlatá medaile, těch porota letos udělila 22, zlatých bylo 863 a stříbrných 761.

Jedna z největších mezinárodních soutěží vín 

Mundus Vini je jednou z největších mezinárodních soutěží na světě pro ocenění vín ze všech vinařských oblastí. Vína jsou hodnocena pěti až sedmičlennými porotami pomocí 100 bodového schématu Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV), které vyváženě hodnotí kritéria vzhledu, vůně, chuti, harmonie, tedy celkového dojmu. Soutěž je členem federace VINOFED, která sdružuje 18 velkých mezinárodních soutěží vín a lihovin z celého světa.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down