Vinaři z Česka získali v Texasu šest platinových a 36 zlatých medailí

Vinaři z Česka získali na soutěži Texas International Wine Competition v texaské Budě šest platinových a 36 zlatých medailí. V žebříčku deseti nejlepších mladých vín obsadili čtyři pozice. Uvedl to Luboš Bárta z iniciativy Winesupporter.com, která účast vín z Česka na zámořských soutěžích zajišťuje. Finančně jejich účast podpořil Vinařský fond.

Úspěch vín překvapil

Letos se soutěž konala ve městě Buda poblíž Austinu. "Pět mezinárodních komisí hodnotilo více než tisícovku vín. Finálového hodnocení se osobně účastnil starosta města Lee Urbanovsky, po prarodičích Čech. Sám sice česky umí jen několik základních výrazů, jeho manželka je ale rodilá Češka. Úspěch našich vín v soutěži je překvapil, až šokoval," poznamenal Bárta. Nejúspěšnějšími vinaři byl Petr Bunža z Bzence na Hodonínsku se dvěma platinovými a dvěma zlatými medailemi a Jiří Zámečník z Dolních Dunajovic na Břeclavsku se dvěma platinovými a jednou zlatou medailí. Další platinové medaile získalo Rodinné vinařství Vican a také společnost Jankar Profi, která ocenění získala za svou mandlovou medovinu. "V Americe jsou hrozny brány pouze jako jeden z druhů ovoce, kromě vín z hroznů tak mohou soutěžit i další ovocná vína a také medoviny," vysvětlil Bárta. Slovenský výrobce Hrehor získal platinovou medaili za šípkové víno, zlatou pak například za víno Večernica z višní, černých moruší a černého rybízu.*

Skleničky s bílým a červeným vínem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down