Vinaři z jižní Moravy získali medaile na soutěži růžových vín ve Francii

Vinaři z jižní Moravy získali na mezinárodní soutěži růžových vín ve Francii Vinalies Mondial du Rosé tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Dvě zlaté získalo Vinařství Vajbar z Rakvic, jednu zlatou a dvě stříbrné pak Znovín Znojmo, který už letos bodoval na klání růžových vín ve Španělsku. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Vinaři z České republiky do soutěže poslali 13 vín a získali pět medailí, což je lepší výsledek než loni, kdy získali jednu zlatou a jednu stříbrnou. Odborníci letos posuzovali 1000 vín z celého světa. Vinařství Vajbar z Rakvic na Břeclavsku získalo letos zlaté medaile za Frankovka rosé, výběr z hroznů 2021 a za Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů 2021.

Znovín Znojmo získal zlatou pro Rulandské modré rosé, pozdní sběr 2017 vyráběné pod označením πnot noir 3,14, který se nedávno stal šampionem kategorie polosuchých růžových vín na soutěži Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session ve Španělsku. Stříbrné medaile má Znovín za Rulandské modré rosé, pozdní sběr 2020 opět z edice πnot noir 3,14 a za Znovín de Lux rosé brut Zweigeltrebe, jakostní šumivé víno 2013.

Soutěž Vinalies Mondial du Rosé se koná každoročně od roku 2004, pořádají ji členové Unie francouzských enologů. Patronát nad soutěží má Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a Mezinárodní unie enologů (UIOE) a soutěž je součástí Světové federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů VINOFED.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down