Vinaři získali na soutěži ve Švýcarsku osm zlatých medailí

Vinaři z České republiky získali na jedné z největších světových soutěží, putovní Concours Mondial de Bruxelles, osm zlatých a 17 stříbrných medailí. Soutěž se letos konala ve švýcarském městě Aigle, příští rok bude soutěž hostit Brno. Informoval o tom Vinařský fond v tiskové zprávě.

Soutěže, která je od roku 2006 putovní, se zúčastnilo 9150 vín ze 46 zemí. Mezi zástupci České republiky byl letos nejúspěšnější Bohemia Sekt, který získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvě zlaté má i Zámecké vinařství Bzenec. Další zlaté medaile získala vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství U Kapličky a Víno Hort.
Letošní úspěchy na Concours Mondial de Bruxelles tak zůstávají ve stínu roku 2017, kdy Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili a krom toho vinaři přivezli 13 zlatých a 20 stříbrných medailí.
Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Lucemburku (Lucembursko) nebo v Bratislavě (Slovensko). Vinaři z České republiky se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down