Vinařstvím roku 2021 je Reisten z Pavlova, zvítězilo i mezi středními výrobci

Vítězem 12. ročníku soutěže Vinařství roku se stalo vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku, které zároveň zvítězilo v kategorii středně velkých vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů ročně zvítězilo pražské vinařství Salabka, mezi velkými producenty stejně jako loni znojemský Lahofer. Výsledky soutěže dnes vyhlásili v brněnské hvězdárně zástupci Svazu vinařů na galavečeru, který byl zároveň přenášen on-line.
Vítěze vybírala mezi devíti finalisty, po třech v každé kategorii, odborná komise, která všechna vinařství navštívila. Posuzovala, nakolik finalisté naplňují hlavní myšlenku soutěže, tedy dlouhodobě převyšovat běžnou praxi v oboru a posouvat jej na kupředu.
"Naší filozofií je šetrné zacházení s vinicemi a respekt a ohleduplný přístup k přírodě. To a jedinečný pálavský terroir nám pomáhá vyrábět vína charakteristická svou hlubokou mineralitou a kořenitostí. Ocenění nejen našich vín, ale i toho, jak k nim přistupujeme a pracujeme ve vinařství, nás nesmírně těší, ale i zavazuje do dalších let," uvedl obchodní ředitel vítězného vinařství Roman Frič.
Vinařství z Pavlova na Břeclavsku u poroty zabodovalo svým „tahem na branku“ a cílevědomostí, řekl  člen poroty Roman Slouk. "Ve vinařství Reisten udělali za rok neuvěřitelné množství práce. Dotáhli přestavbu vinařství a dali mu koncept, mají promyšlené, kam směřují,“ dodal Slouk.
K vítězství pražského vinařství Salabka v kategorii malých vinařství přispěla jeho „exotičnost“. „Nejde ale jen o to, že jsou z Prahy. Podstatné je, že dělají kvalitní vína, jejich podnikání a koncepce je promyšlená, je za nimi kus práce,“ dodal Slouk.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down