Vinex vyhrálo letos Rulandské bílé z Valtic

Šampionem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín Grand prix VINEX je Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 710 vzorků vín od 125 výrobců ze 13 vinařských zemí, což je rekordní počet vín v historii soutěže. Uvedli to organizátoři v tiskové zprávě.

Zastoupení v soutěži měla kromě tuzemských vín vína z Rakouska, Maďarska, Německa, Slovenska, Francie, Itálie, Chile a Rumunska. Vína hodnotila mezinárodní komise degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasedli v porotě degustátoři z Rakouska, Maďarska, Velké Británie a Austrálie.

"Naším cílem je, aby hodnocení GRAND PRIX VINEX bylo etalonem kvality a profesionality při hodnocení soutěží vín v ČR. Soutěž nejen splňuje, ale dokonce překračuje národní standardy soutěží vín ČR," uvedl ředitel soutěže Pavel Krška. Veřejnost bude mít příležitost seznámit se nejen s oceněnými víny na brněnském výstavišti 26. až 27. května.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down