Vinium chce letos zvýšit výrobu i díky dovozu hroznů

Jedna z největších tuzemských vinařských firem Vinium chce letos zvýšit výrobu. Společnost z Velkých Pavlovic na Břeclavsku hodlá zpracovat asi 3,5 milionu kilogramu hroznů, což je zhruba o třetinu více než v loňském roce. Uvedli to zástupci firmy.

"Celkově jsme loni zpracovali ve Viniu 2,256 milionu kg hroznů, což byl výnosově slabý ročník. Hlavním důvodem bylo poškození vlastních vinic a také vinic našich dodavatelů jarními mrazíky," řekla obchodní ředitelka společnosti Ladislava Antálková. Letošní produkce firmy má být vyšší. Firma chce zpracovat 2,5 milionu kilogramů moravských hroznů a jeden milion kilogramů dovozových. Zhruba 70 procent produkce má být přívlastkové víno. "Přívlastkové víno je velmi žádané a Vinium je společnost, která se na ně zaměřuje," uvedla Antálková.

Firma chystá i novou kolekci růžových vín, a to z odrůd Zweigeltrebe rosé, Frankovka rosé, Rulandské modré rosé. "Také se chystáme nabídnout lidem poklady z archivního sklepa. Všechna vína z archivního sklepa jsme ochutnali, vína jsou ve skvělé kondici. Nabízet je budeme v našem e-shopu," uvedla Antálková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down