Vítězem Národní soutěže vín v Čechách je mělnické vinařství

Šampionem Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy je Rulandské šedé 2021 z Mělnického vinařství Vondrák. Do soutěže vinaři poslali 128 vzorků, které hodnotily čtyři komise na začátku srpna. Vítěze včera na slavnostním vyhlášení na České zemědělské univerzitě oznámil Cech českých vinařů.

Národní soutěž vín se skládá ze tří stupňů, první kola jsou kromě vinařské oblasti Čechy ve Velkopavlovické, Slovácké, Mikulovské a Znojemské podoblasti. Vítězové se vyhlašují ve čtyřech kategoriích. Mělnické vinařství Vondrák je šampionem a vítězem kategorie A. V kategorii B, kde se hodnotí bílá polosladká vína porota vybrala Rulandské šedé 2021 ze Školního statku Středočeského kraje Mělník. V kategorii D růžová vína a klarety zvítězil Regent Rosé 2021 z vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Ze stejného vinařství porota vybrala také vítěze kategorie F červená suchá vína, nejlépe byl hodnocen Cabernet Cortis 2015. Ocenění za nejlepší kolekci dostalo Vinařství Salabka Praha. Předseda Cechu českých vinařů Stanislav Rudolfský na slavnostním vyhlášení řekl, že kvalita vín z Čech jde neustále nahoru. "Každý rok u nás v Čechách přibývají další vinařství, v letošním roce přibyly vzorky od třech nových vinařství a byla oceněna zlatou medailí," dodal. Vinice v Čechách mají rozlohu 646 hektarů, což jsou čtyři procenta registrovaných vinic v Česku. Oblast se rozděluje na podoblasti Mělnickou a Litoměřickou. Podle cechu se v Čechách daří bílým a modrým odrůdám vín. Na rozdíl od Moravské oblasti se pěstuje více odrůd pro výrobu červených vín.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down