08.12.2015 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila zelenou naftu i pro živočišnou výrobu

Vláda schválila rozšíření vratky spotřební daně na pohonné hmoty, takzvanou zelenou naftu, i pro živočišnou výrobu. Na odpočet bude nárok v příštím roce. O souhlasu dnes informovalo tiskové oddělení ministerstva zemědělství, které návrh předkládalo. Ministerstvo financí by mělo nyní vypracovat ve spolupráci s ministerstvem zemědělství novelu zákona, kterou by se změna měla zavést.

Za loňský rok stát farmářům, kteří se věnují rostlinné výrobě, na zelené naftě vrátil skoro miliardu korun. "Letošní odhad činí 1,2 miliardy korun," dodal mluvčí ministerstva Hynek Jordán. Zavedení zelené nafty pro živočišnou výroby by stát vyšlo na 385 milionů Kč. "Rozšíření vratky daně za pohonné hmoty i na živočišnou výrobu pomůže srovnat konkurenční podmínky našich zemědělců se zahraničím," řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Novela nejspíš začne podle jeho dřívějšího vyjádření platit od poloviny příštího roku, zemědělci by si ale mohli zažádat o vratku zpětně za celý rok. Informaci zaslalo ministerstvo i Evropské komisi. Tím, že by zemědělci zaplatili méně peněz na daních, by o část svých zdrojů přišel Státní fond dopravní infrastruktury. Ministerstvo ztrátu, tedy výši podpory, vyčíslilo na 385 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down