24.11.2016 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila změny ve Státní politice životního prostředí

Boj s povodněmi, dlouhodobým suchem, extrémními výkyvy počasí a erozí je součástí Státní politiky životního prostředí. Vláda včera schválila aktualizaci strategického dokumentu, který nově zahrnuje předcházení a snižování následků přírodních nebezpečí. Jeho součástí jsou i rizika, která zaviní člověk, jde třeba o kontaminace nebo ekologické zátěže.

Ekologické Hnutí Duha ale státní politiku kritizuje. Podle šéfa aktivistů Jiřího Koželouha jí chybí razantnější opatření, která by nejen přinesla větší zlepšení životního prostředí, ale také zabránila ekonomickým škodám a posílila hospodářství. Kritizuje i stagnující recyklaci odpadů a nezájem státu odstavit staré uhelné elektrárny.

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) ale na svých stránkách uvedlo, že schválená aktualizace státní politiky není novou koncepcí ochrany životního prostředí a nemá ambici měnit platné a už schválené zásady například ve zlepšování kvality ovzduší nebo v plánech odpadového hospodářství.

Konkrétní kroky připravuje Ministerstvo životního prostředí v Národním akčním plánu adaptace na změnu klimatu, uvedla Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení MŽP. Dokument vládě předloží do konce letošního roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down