Výběr úsekových ředitelů Lesů ČR pokračuje i po nevybrání generálního ředitele

Výběrová řízení na místa čtyř úsekových ředitelů státního podniku Lesy České republiky budou pokračovat i poté, co ministr zemědělství Zdeněk Nekula nového generálního ředitele podniku nevybral. ,,Z dlouhodobého hlediska je neúnosné, aby vedoucí odborů pověření zastupováním úsekových ředitelů plnili úkoly spojené s oběma pozicemi," řekla mluvčí podniku Eva Jouklová

Původně podnik mínil, že výběrové řízení na úsekové ředitele přijde na řadu až po jmenování nového generálního ředitele Lesů ČR, aby si generální ředitel mohl vybrat tým nejbližších spolupracovníků. Nicméně z pěti uchazečů ministr zemědělství nového generálního ředitele nevybral a resort vyhlásí do několika týdnů nové výběrové řízení. Podnik zatím dál povede Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku.

Do výběrového řízení na čtyři úsekové ředitele LČR se do uzávěrky 16. února přihlásilo 29 lidí. ,,V následujících dnech oznámíme vybraným uchazečům termíny pohovorů," uvedla mluvčí.

Místa odborných ředitelů se uvolnila krátce po Vojáčkově odvolání, kdy na své funkce k 3. lednu rezignovali i čtyři odborní ředitelé, kteří byli součástí Vojáčkova manažerského týmu. Groda pověřil řízením úseku lesního a vodního hospodářství nynějšího vedoucího odboru lesního hospodářství a ochrany přírody Ondřeje Pecháčka. Správní úsek zatím vede vedoucí odboru právního a veřejných zakázek Alice Štecová, obchodní úsek vede vedoucí odboru lesnických zakázek Jiří Černík a řízením ekonomického úseku je pověřen vedoucí odboru daní a účetnictví Jaroslav Peštuka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down