Výběrová komise doporučila na místo generálního ředitele Lesů ČR dva kandidáty

Výběrová komise doporučila na místo generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky dva kandidáty z pěti přihlášených. Podklady z výběrového řízení společně s doporučením možných vhodných kandidátů komise předala ministrovi zemědělství Zdeňku Nekulovi. Uvedl to mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Jména přihlášených ani doporučených kandidátů nebude úřad do ukončení výběrového řízení zveřejňovat, dodal.

Podle informací serveru Seznam Zprávy od zdrojů blízkých vedení ministerstva zemědělství jsou finalisty bývalý generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád a bývalý výrobně-technický ředitel LČR a nynější ředitel odboru hospodářské úpravy a ochrany lesů ministerstva zemědělství Václav Lidický.

"Výběrová komise rozhodla o pořadí uchazečů na základě bodového hodnocení jednotlivých osobních pohovorů. Shodla se na doporučení dvou nejvhodnějších kandidátů," řekl mluvčí ministerstva. Pohovor s komisí kandidáti absolvovali minulé úterý. Pohovory se kvůli epidemii covidu konaly on-line formou, každý uchazeč jednal s komisí zhruba jednu hodinu.

O výběru z kandidátů doporučených výběrovou komisí rozhodne ministr zemědělství. "Následně předložený návrh na základě dodaných podkladů posoudí Vládní výbor pro personální nominace," uvedl dříve mluvčí. Již dříve ministerstvo uvedlo, že nového generálního ředitele LČR by měl ministr Nekula jmenovat do konce února.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down