Vysočina chce nechat ušetřené peníze na boj s kůrovcem

Z peněz, které Kraji Vysočina zůstaly z loňského hospodaření, chce krajská samospráva nechat 70 milionů na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích a také následků sucha. Další desítky milionů korun by měly dostat například i krajské nemocnice a silničáři. Jak řekl novinářům náměstek hejtmana Martin Kukla, radní kraje projednali návrh na rozdělení 276 milionů korun a doporučili ho krajskému zastupitelstvu schválit.

"V roce 2019 se nám hospodařilo poměrně dobře," uvedl Kukla. Na konci minulého roku zůstalo kraji na účtech okolo 800 milionů korun, část z nich ještě padla na zaplacení různých závazků.
Kraj Vysočina loni utratil 15,8 miliardy korun, uskutečnil 89 procent plánovaných ročních výdajů. Příjmová stránka rozpočtu obsahovala 17,3 miliardy korun, včetně úspor, které kraj používá například na placení projektů dotovaných z EU. Vyplývá to ze zprávy o plnění loňských příjmů a výdajů kraje, již také projednala krajská rada.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down