Začíná šestý ročník akce Poznej svého farmáře

Letošní šestý ročník akce Poznej svého farmáře se bude konat na deseti farmách. Informoval o tom náměstek ministra zemědělství Jindřich Fialka. Letos na ně podobně jako vloni budou směřovat dva miliony korun.

První farmu, Dvorský kozí statek na Vysočině, budou moci zájemci navštívit tuto sobotu. Akce na různých farmách pak budou do začátku října. "Jde o propojení spotřebitelů a hlavně malých farmářů, aby si na vlastní kůži uvědomili jejich těžkou práci," řekl Fialka. Farmáři většinou umožní nahlédnout zájemcům i do svých výrobních prostor. Například v polovině června se otevře Farma Klínec ve středních Čechách. Tam podle Adolfa Trachty z farmy uvidí výrobu kravských a kozích sýrů, farma hospodaří na 40 hektarech. Na farmě se chová skot na maso i na mléko, farma navíc funguje jako vesnická minizoo.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down