30.07.2018 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začne největší tuzemská soutěž vín, pořadatelé čekají rekord

Degustátoři vybrali v červnu šampiona mezi víny z Čech, v srpnu začnou v rámci Národní soutěže vín hodnotit čtyři moravské vinařské podoblasti. Nejprve přijde 13. srpna na řadu podoblast slovácká, následovat budou oblasti velkopavlovická, mikulovská a znojemská. Pořadatelé největší tuzemské soutěže vín to uvedli v tiskové zprávě.

"Loňského ročníku se zúčastnilo rekordních 2073 vín a podle předběžných odhadů by letos mohl počet přihlášených vín do naší nejvyšší soutěže vín ještě vzrůst," konstatoval výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.

Z každé oblasti hodnotitelé vyberou jednoho šampiona, určí také vítěze jednotlivých kategorií. Podle udělených bodů úspěšným vínům přidělí degustátoři medaile a vinař, který bude mít nejvyšší průměrné hodnocení přihlášených vín v dané oblasti, získá cenu za nejlepší kolekci.

Nejlepší vína z jednotlivých podoblastí postoupí do prvního celostátního kola Salonu vín - národní soutěže vín ČR 2019, kde se potkají se zástupci všech ostatních vinařských podoblastí. Ti nejlepší postoupí do finálového kola, které rozhodne o zlatých a stříbrných medailích Salonu vín ČR 2019, vítězích kategorií, titulu absolutního Šampiona a nejlepší kolekci soutěže.

V loňském roce zvítězil Ryzlink vlašský 2016, pozdní sběr z Nového vinařství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down