Žadatelé si rozdělí 27 mil. Kč ze středočeských fondů zaměřených na ekologii

Středočeský kraj začal přijímat žádosti o dotace ze dvou fondů zaměřených na životní prostředí. Z jednoho jsou hrazeny projekty na ochranu krajiny před suchem a povodněmi, druhý má podpořit environmentální vzdělávání. Žadatelé si rozdělí 20, respektive dvacet sedm milionů korun, žádosti lze podávat do 26. ledna, informoval mluvčí kraje David Šíma.

Z prvního fondu půjdou peníze na výstavbu nových nebo obnovu zaniklých rybníků, malých vodních nádrží, tůní a mokřadů či na jejich rekonstrukce a odbahnění. O dotace mohou žádat obce do 2000 obyvatel, dobrovolné svazky obcí, nepodnikající fyzické osoby, neziskové organizace a spolky.
Druhý program má přispět na ekologické výukové programy, výrobu naučných materiálů, pobyty v naučných střediscích ekologické výchovy, odborné exkurze nebo na budování naučných stezek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down