Zahrádkářům se nelíbí zákazy kropení zahrad v době sucha

Zákazy odběrů povrchové vody na kropení zahrad v době sucha se nelíbí zahrádkářům. O problému zahrádkáři chtějí jednat s hejtmany. Uvedl to předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík. Sucha se obává i letos.

Zákazy používání vody by podle předsedy měly platit například pro umývání automobilů nebo napouštění bazénů. Ale zničit tím zákazem několikaměsíční práci na zahradě, to je něco, proti čemu zahrádkáři protestují, řekl. Loni během léta zakázaly odběry povrchové pitné vody z potoků a řek například Příbram nebo Kutná Hora.

Zahrádkáři o zákazech chtějí jednat s kraji. Snaží se posílit krajské koordinační rady, řekl k tomu Kozlík. Hejtmani by tak podle něj měli mít konkrétního partnera k jednání.

Sucha se zahrádkáři obávají i letos. Obávají se, že na základě průběhu letošní zimy by to mohlo být horší než loni, podotkl Kozlík.

Svazu dlouhodobě ubývají členové, podle předsedy hlavně kvůli úmrtím starších členů. Nyní má registrovaných okolo 150 000 členů, ještě na přelomu desetiletí jich bylo o 30 000 více. Zahrádkářů může být podle svazu celkem až okolo 300 000.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down