Zájem o veletrh Techagro sílí

O brněnské veletrhy zemědělské techniky Techagro a další doprovodné menší veletrhy je stále větší zájem. Pořadatelé musejí na výstavišti postavit poprvé montovanou halu s výstavní plochou 5000 metrů čtverečních. Na všechny veletrhy přijede 777 vystavovatelů ze 40 zemí a obsadí plochu 86 000 metrů čtverečních. Proti předchozímu ročníku před dvěma lety přibylo více než 30 firem a 6000 metrů. Uvedl to Jan Kuběna z pořádajících Veletrhů Brno. Začínají v neděli 3. dubna a potrvají do čtvrtka.

 

 

Vedle největšího Techagra se v Brně uskuteční také veletrh lesnictví a myslivosti Silva Regina, veletrh o výživě a chovu zvířat Animal Vetex a veletrh Biomasa.

Letos jde o největší veletrh zemědělské techniky v Evropě, protože se letos nekonají veletrhy v Hannoveru a v Paříži. Brněnský veletrh několik let roste, zatímco mnohé další obdobné evropské veletrhy postupně zanikají, řekl Dušan Benža z Asociace dovozců zemědělské techniky. Zmínil také, že internet nejenže veletrh nezabil, ale naopak mu pomáhá. Dochází k synergickému efektu. Lidé stále potřebují zařízení pro zemědělství vidět. Internet pomáhá dojít k zákazníkovi ještě blíž, řekl Benža.

Pořadatelé letos také pro návštěvníky připravili aplikaci pro chytré telefony, která jim pomůže zorientovat se v množství vystavovatelů na zcela zaplněném výstavišti.

Elektronika a inteligentní systémy se představí i na veletrhu, mají symbolizovat budoucnost zemědělství. Po areálu bude jezdit například traktor řízený GPS navigací. Jedná se o řešení, která prezentují takzvané precizní zemědělství, zmínil Kuběna.

Návštěvníci najdou na veletrhu i zábavu a umění, a to především v pavilonech, kde se koná Silva Regina.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *