Zemědělci mohou podávat Jednotnou žádost o dotace na rok 2022

Zemědělci mohou ode dneška podávat Jednotnou žádost pro rok 2022, pomocí které žádají o dotace. Pomocí univerzálního formuláře žádají na Přímé platby a neprojektová opatření Programu rozvoje venkova (PRV). Řádný termín pro podání končí 16. května. V tiskové zprávě to uvedl Státní zemědělský intervenční fond (SZIF).

Pro žadatele, kteří nepodají žádost v řádném termínu, je možnost využít 25denní lhůtu pro pozdní podání, která končí 10. června. "V případě takového podání žádosti je však udělována sankce ve výši jednoho procenta za každý pracovní den," upozornil ředitel odboru Odboru přímých plateb a environmentálních podpor SZIF Josef Miškovský.
"Pozdní podání se sankcí není umožněno u zařazení a změny zařazení Agroenvironmentálně-klimatické (AEKO) a navazující (NAEKO), Ekologické zemědělství (EZ) a navazující (NEZ). Zde mohou zájemci o podporu využít pouze řádného termínu," uvedl Miškovský.
Fond spolu s Celostátní sítí pro venkov pořádá do 14. dubna webináře, které mají zájemcům o dotace usnadnit orientaci v aktuálních požadavcích na hospodaření a pomoci s vyplněním Jednotné žádosti. Termíny lez najít na webu SZIF.
Podle SZIF je nejjednodušším způsobem podání žádosti on-line přes Portál farmáře. Přístup si mohou zájemci zařídit na podatelnách regionálních odborů a centrále SZIF.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down