17.03.2020 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělec má výjimku z karantény kvůli koronaviru

Jednu z výjimek karantény, která kvůli koronaviru uzavřela v pondělí obec Kynice na Havlíčkobrodsku, má zemědělec Pavel Francl z Pavlova. V Kynicích chová na 600 krav, o které se ve směnách stará 12 lidí. Nikdo z nich není místní a není v karanténě jinde. Všichni se musejí identifikovat u policejních hlídek, které jsou před obcí. Výjimku musel Francl vyjednat i na odvoz mléka a dovoz krmiva.

"Policie má seznam a podle občanky tam lidi pustí. Ale jen do zemědělského areálu, ten není ve vsi, ale asi sto metrů nad vsí," řekl Francl. Přímo do vesnice podle něho pracovníci nesmějí, tím už by podmínky karantény porušili. Zaměstnancům Francl doporučil, aby se chránili rouškami nebo alespoň provizorně šálou či šátkem. Mohou podle něho pracovat tak, aniž by mezi sebou byli v úzkém kontaktu. Nadojené mléko bude čerpat řidič cisterny, který pro něj přijede. "Máme domluvené, že se nepotká s žádným z našich zaměstnanců, dokáže to obsloužit sám. Tvrdí, že bude mít roušky a dezinfekční prostředky, ale je to na tom dopravci," řekl Francl. Na karanténu se podle něho velký chov připravit dopředu nemohl. Alespoň jednou týdně je nezbytné dovézt krmivo. "A nejde jen o to, kdybychom snížili produkci, asi bychom s krmením vystačili déle, ale někdo ten dobytek nakrmit musí. Největší oříšek bylo, jak dostat lidi tam a zase zpátky. Teď je důležité, aby vydrželi zdraví. V momentě, kdy se dostanou do karantény, nevím, kdo by to dělal," řekl Francl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down