Zemědělský fond zvýšil limity při zadávání zakázek malého rozsahu

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zvýšil limit při zadávání zakázek malého rozsahu. Žadatelé na projekty z programu rozvoje venkova museli dříve u zakázek nad 20 000 korun bez DPH doložit nabídky alespoň tří dodavatelů. Nově budou soukromí žadatelé mít limit na dodávky či služby dva miliony korun bez DPH a u stavebních prací šest milionů korun. Fond to uvedl v tiskové zprávě.

Zmiňovaná změna podle něj platí to pro žadatele, kteří na zakázku dostanou dotaci ve výši 50 procent a méně. Pro veřejné žadatele a zájemce o dotace, kteří dostanou více než 50procentní dotaci, se limit pro přímý nákup zvyšuje na 500 000 korun bez DPH, uvedl SZIF. Pro zakázky nad tento limit bude stále platit povinnost doložit nabídky tří dodavatelů.
Fond upozornil, že zvýšení limitu neznamená, že se budou podporovat investice za jakoukoliv cenu - veškeré výdaje musí být efektivní, hospodárné. Jejich ceny také musí odpovídat obvyklým cenám. Podle SZIF změny v limitech odpovídají podmínkám ostatních strukturálních fondů v ČR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down