Znovín Znojmo letos investoval asi čtyřicet milionů korun

Jedna z největších tuzemských vinařských firem Znovín Znojmo letos investovala do svého závodu v Jaroslavicích kolem 40 milionů korun. Hlavní část investice stíhla dokončit ještě před sklizní. Informoval o tom ředitel společnosti Pavel Vajčner.

Vybavení výroby na místě už nevyhovovalo. Firma začala likvidovat staré tanky letos v únoru. Na místě má nyní nové nerezové nádrže na výrobu bílého a červeného vína, dále tanky na výrobu červeného vína bez kontaktu s atmosférou a moderní speciální filtr italské výroby, které jsou zatím pouze tři na světě.

Díky novým investicím firma zvýšila skladovací kapacitu na 1,4 milionu litru. Nové vybavení už využívá, letos díky příznivé sklizni zpracuje asi 4,5 milionu kilogramů hroznů. Cukernatost byla přes 22 stupňů. Bude to ročník století. Teprve minulý týden skončili se sklizní, hodně dlouho si s ní hráli, uvedl Vajčner.

Podle něj je letos abnormální kvalita i úroda. Vinaři obecně sklidili asi o 15 až 20 procent více hroznů oproti dlouhodobému průměru. Oproti loňsku, kdy byla úroda špatná, je to nárůst zhruba o 30 procent.

Znovín slabší loňský rok nebude kompenzovat zvyšováním cen. Pokud se někde budou měnit, tak půjde jen o kosmetické úpravy, uvedl Vajčner. Znovín letos očekává růst tržeb o pět až osm procent na 275 milionů korun.

Firma má kolem stovky zaměstnanců. Výrobu má kromě Jaroslavic ještě v Příměticích, tamní podnik modernizovala loni. Víno stáčí v Šatově do lahví, kde má také svoje sídlo. Velký sklad má navíc v louckém klášteře ve Znojmě.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *