Asociace soukromého zemědělství vítá změny v dotačních plánech

Asociace soukromého zemědělství (ASZ) hodnotí změny v zemědělských dotacích po roce 2023 jako správný krok k potřebným změnám. Její zástupci novinářům řekli, že 23 procent z peněz na takzvanou redistributivní platbu, tedy dotaci na podporu prvních 150 hektarů u každé firmy, vidí jako kompromis. Za lepší by považovali 30 procent. Úterní demonstraci Agrární komory a Zemědělského svazu před úřadem vlády označili za nespontánní akci s cílem ukázat sílu.

Předseda asociace Jaroslav Šebek uvedl, že je jim v souvislosti s jejich stanoviskem k úterní demonstraci vyhrožováno. "Dostalo se nám i několika výhrůžek od velkých společností a objevilo se i několik výhrůžek s ohledem na to, že jsme zveřejnili jejich materiály 'jak se chovat', které nám však poslali samotní členové organizací, které demonstraci organizovaly," uvedl Šebek.

V materiálech Agrární komory mimo jiné mělo být popsáno, jak jednat s novináři a co jim neříkat. "Neříkat: Nevím. Poslal mě sem předseda. Chtěl jsem se podívat do Prahy," instruují. Šebek dále uvedl, že autorem instrukcí byla jedna vysoce postavená osoba zaměstnaná na ministerstvu zemědělství. "Určitě ministrovi tuto věc předáme," uvedl Šebek. Reakci ministerstva zemědělství média shání. Prezident Agrární komory Jan Doležal pro server Echo24 v úterý v reakci uvedl, že kvůli zveřejněným tvrzením komora zaslala Asociaci soukromého zemědělství předžalobní výzvu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down